FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Renk
  • Ürün Tipleri
  • Fiyat Aralığı
BEBEK ODASI TEKSTİLİ
  • TL
12 Ürün

Bebek odası dekorasyonu sırasında seçilen eşyaların ve tekstil ürünlerinin fonksiyonları kadar nitelikleri de önemlidir. Bebeklerin hassas tenlerinin temas edeceği tekstil ürünleri, konforlu ve güvenli bir uyku deneyimi yaşamalarını sağlayan beşik ve bebek yatakları, soludukları havanın kalitesi üzerinde etki eden halı ve perdeler sağlıklarını desteklemeli, gelişim süreçlerine katkı sunmalıdır.

Bebek odası dekorasyonunda seçimi dikkat gerektiren ürünler arasında bebek nevresim takımı, bebek battaniyeleri, bebek uyku seti modelleri ve cibinlik çeşitleri gelir. Tüm bu ürünler bebek teni ile temas ettiklerinden sağlıklı materyallerden üretilmeleri önemlidir. Böylelikle bebeklerin hassas tenlerine zarar gelmez ve bebekler konforlu bir deneyim ile buluşabilirler.

Bebek odası mobilyaları için olmazsa olmaz tamamlayıcılardan olan bebek odası tekstil ürünlerinin seçimi hassasiyetle yapılmalı, dokuları dikkatle incelenmelidir. Vivense’de bebeğinizin odası için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri saniyeler içerisinde bulabilirsiniz. Bebek nevresim takımı ve bebek battaniye modelleri, cibinlikli hamak ve beşik yan koruma dâhil olmak üzere aradığınız her şey Vivense’de sizi bekliyor. 

Bebek Nevresim Takımları

Bebek odası tekstili ürünleri içerisinde özenle seçilmesi gerekenlerden biri bebek nevresim takımı modelleridir. Bebek nevresim takımları bebeklerin teninin temas ettiği ürünlerdir. Odanın dekorasyonu ile uyumlu tercihler yapılması önemli olsa da asıl dikkat edilmesi gereken bebek nevresim takımlarının dokularının türüdür. Sağlıklı, nefes alan ve terletmeyen dokular bebeklerin keyifli olmasının sırrına dönüşür.

Bebek nevresim takımlarının içerisinde bebek çarşafı, bebek yastık kılıfı ve nevresim bulunur. Tüm bu ürünler ayrı ayrı satılabilse de takımların içerisinde bir arada sunulduklarında dekoratif etkileri kusursuz hâle gelebilir. Ayrı ayrı seçilmeleri ise bebek odası dekorasyonunda dikkat çekici bir etki yaratmayı, kişisel beğenilerin somutlaştırılmasını sağlayabilir.

Bebek Nevresim Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek nevresim takımı seçimi sırasında kumaş kalitesi önceliklendirilmelidir. Kumaşın çevre dostu, bebek cildinin hassasiyetine uygun yumuşaklığa sahip olması önemlidir. Böylece ciltte oluşabilecek bir tahrişin engellenmesi mümkün olabilir. Kumaşın dayanıklılığı da seçilen bebek nevresim modelinin uzun süreli kullanılabilmesini sağlayacaktır.

Bebek nevresimi seçilirken mevsimsel koşulların değerlendirilmesi de önemlidir. Kumaş bebek cildini terletmemeli, hava almalı ve nemi hapsetmelidir. Böylelikle bebeklerin gelişiminde çok önemli olan kaliteli uyku deneyiminin önündeki engeller minimize edilebilir.

Bebek çarşaf takımı, yastık kılıfı ve nevresimi tercih edilirken odanın hâkim dekorasyonunun da dikkate alınması önerilir. Böylece genel dekorasyona uygun seçimlerin yapılması ve şık bir ambiyans yaratılması kolaylaşır. Kız bebek nevresim takımı ve erkek bebek nevresim takımı modellerindeki çeşitlilik hedeflenen dekorasyonun yapılmasına yardımcı olur.

Yumuşacık Bebek Battaniyeleri

Bebeklerin konforunun artırılması ve sıcak tutulması adına en önemli gerekliliklerden biri de şüphesiz bebek battaniyesi modelleridir. Battaniyeler farklı malzemelerden üretilen tekstil ürünleri olsa da söz konusu bebeklerin ihtiyaçları olduğunda yumuşaklık sahip olmaları gereken temel niteliklerin başında gelir. Ciltlerini rahatsız etmeyecek, nefes alan, sıcak tutan ve yumuşak dokulu bebek battaniye modelleri tercih edildiğinde bebeklerin konforlu ve sıcacık bir uyku yaşamaları kolaylaştırılabilir.

Örgü bebek battaniyesi, çift taraflı bebek battaniyesi ve pelüş bebek battaniyesi en popüler tercihler arasında yer alıyor. Yumuşak dokuları bebeklerin hem evde hem de dışarı çıkarıldığında daha konforlu olmasına katkı sunarken soğuk iklim koşullarından korunmalarına yardımcı oluyor.

Bebek battaniyesi seçilirken yumuşak doku önemli bir unsur ancak tek kriter değil. Battaniyelerin kolay temizlenebilme özelliğine sahip olmaları da eşit derecede kritiktir. Bebeklerin tenleri ile doğrudan temas edebilen bebek battaniyesi modellerinin toz tutmamasına ve sık yıkamaya uygun olmasına dikkat edilmelidir. Böylece hijyen endişelerinin azaltılması mümkün olabilir.

Bebek battaniyeleri birçok farklı renk ve desende sunulan bebek odası tekstili ürünlerindendir. Kız bebek nevresim takımı ve erkek bebek nevresim takımı modelleri ile uyum içerisinde olacak şekilde çeşitlenen bebek battaniyeleri sayesinde şıklıktan ödün vermeden konforlu ve sıcacık hissedebilirsiniz.

Vivense Cibinliklerle Bebeğiniz Rahat Uyusun

Bebeklerin sağlıklı gelişimleri için en temel gerekliliklerden biri de kaliteli ve kesintisiz bir uykudur. Bebeklerin uyku esnasında konforlarını bozabilecek çeşitli unsurlar bulunur. Bu unsurlardan biri de sinek ve böcek ısırıklarıdır. Bebeğin uyuduğu alana sineklerin, böceklerin ve arıların girmesini engellemek üzere tasarlanan cibinlik modelleri şık ve fonksiyonel tekstil ürünleri arasında yer alır.

Bebek odalarının olmazsa olmazlarından biri olan cibinlik modelleri, yataklara ya da duvara sabitlenebilir. Bebeklerin cilt hassasiyeti nedeniyle bebek odalarında konumlandırılması gereken cibinlik modelleri hem şık tasarımları hem de bebekleri sineklerden, böceklerden ve arılardan korumaları ile sıklıkla tercih edilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde bebeklerin sineklerden korunması, ısırılmalarının engellenmesi ve uyku kalitelerinin artırılması gibi amaçlarla kullanılan cibinlik modelleri farklı renk ve tasarımlarda sunulur.

Bebek odaları için cibinlik çeşitleri farklı renklerde sunulduğundan dekorasyona şık bir dokunuşta bulunmayı kolaylaştırır. Kız ve erkek bebek odaları için özelleştirilmiş tasarımlara sahip olabilen bu ürünler hava akışını kesmediklerinden bebeklerin havadar bir ortamda uyumalarını sağlar. 

Bebeğinizin Güvenliği için Beşik Koruma Ürünleri

Bebeklerin konforlu olduğu kadar güvenli bir uykuya da ihtiyaçları var. Bebeklerin yataktan düşmesinin veya bebek beşiklerinin kenarına temas etmelerinin önlenmesi adına günümüzde hem şık hem de fonksiyonel bebek beşik yan koruma ürünleri arasından seçim yapılabilir. Beşik koruma örgü modelleri son dönemde oldukça revaçtadır. Şık tasarımları, yüksek oranda koruyuculukları ve estetik beklentileri karşılayan renk kombinasyonları ile örgü yan koruma modelleri beşiklerin olmazsa olmazları arasında yer alır. 

Beşik koruma örgü çeşitleri bebeklerin gelişimi için uykuda oldukları süre boyunca güvenliklerini sağlayan fonksiyonel ve şık ürünlerdir. Bebeklerin rahatlığını destekleyen örgü yan koruma modelleri beşiklerin yanlarında bulunan parmaklıkları tamamen kapamadığından hava sirkülasyonunun devamlılığını sağlar. Bebeğin her zamankinden fazla hareket etmeye başladığı zamanlarda da sabit kaldığı zamanlarda da ebeveynlerin konforunu maksimize eder. 

Beşik koruyucu ürünlerin çeşitliliği örgü yan koruma ürünlerinden ibaret değil. Kullanışlı, renk ve desenleri ile dikkat çeken beşik içi koruyucu ürünler set hâlinde sunulabilir. Tek ya da birden fazla parçadan oluşan beşik koruma ürünleri genellikle beşiğin baş, yan ve ayak kısımlarını kapatmak üzere tasarlanır. Böylece bebeklerin uyku esnasında uzuvlarının korunmasına yardımcı olur.

Beşik koruyucu ürünleri geniş bir çeşitlilikte sunulduğundan seçim sırasında beşik modellerinin ve ölçülerinin değerlendirilmesi gerekebilir. Ölçü ve form tercih edilecek ürünü etkileyebileceğinden seçim sırasında incelikli düşünülmesi en doğru ürünlerin keşfedilmesini sağlayabilir. 

Beşik koruyucu ürünler arasından seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur ürünlerin rengi ve tasarımlarıdır. Bebek odası dekorasyonunda önemli bir etkiye sahip olan beşik koruma ve bebek beşik uyku seti modelleri odaların ambiyansına uygun olduğunda şıklık beklentilerinin karşılanması mümkündür.

Bebek Odası İçin Aradıklarınız Vivense’de

Bebeğinizin odasının daha şık ve konforlu olması adına ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri Vivense’de bulabilirsiniz. Birbirinden dikkat çekici tasarımlara sahip olan bebek beşik uyku seti modelleri, cibinlik modelleri ve bebek battaniye modelleri arasından seçim yapmak için Vivense’nin online satış mağazasındaki filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bebeğinizin hassas tenine uygun dokulara sahip bebek uyku seti ve daha nicesine Vivense ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.