FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
BEBEK ODASI AKSESUARI
  • TL
19 Ürün

Oyuncak sepeti, bebek odası duvar rafı ve çocuk odası duvar süsleri gibi birbirinden şık, birbirinden işlevsel bebek odası aksesuarları Vivense’de sizi bekliyor. Siz de bebek ve çocuk odası dekorasyonunu zenginleştiren aksesuarları Vivense farkıyla satın alabilir, çocukları çevreleyen dünyadaki uyaranları artırarak en değerlilerinizin bilişsel gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Bebeklerin vakitlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri ve uyandıklarında ilk gördükleri alanlar odalarıdır. Güvenlikleri, mutlulukları ve konforları düşünülerek dizayn edilen bebek odalarında bulunan mobilyalar ve aksesuarlar bebeklerin gelişim süreçlerine önemli katkı sunar. Bu nedenle bebek odası dekorasyonu yapılırken sadece estetik beklentilere değil, çocukların gelişimlerini ve eğitimlerini destekleyen, fonksiyonel nitelik taşıyan gereksinimlere de odaklanılmalıdır.

Bebek odası dekorasyonu, bebeklerin kaç aylık ya da yaşında olduklarına, beğenilerine ve odayı kullanma alışkanlıklarına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin yenidoğan döneminde beşik modelleri fonksiyonel tercihler olarak öne çıkarken emekleme döneminden itibaren bilişsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sunan Montessori özel koleksiyon tercihi avantajlı hâle gelir.

Bebek odası dekorasyonunda beşik, yatak, bebek odası gardırobu ve bebek odası şifonyeri gibi işlevsel mobilyalar olmazsa olmazlar arasında yer almakla birlikte oda dekorasyonunun zenginleştirilmesi ve bebekleri çevreleyen dünyanın fonksiyonel hâle getirilmesi için oyuncak sepeti, çocuk kitaplık modelleri, çocuk odası ayna ve çocuk duvar rafı gibi çocuk odası aksesuarları da ihtiyaç duyulan eşyalar arasındadır.

En Çok Tercih Edilen Bebek Odası Aksesuarları

Çocuk odası aksesuarlari çeşitlilikleri ile hem dekorasyonu tamamlar hem de bebeklerin ve çocukların odalarında daha kaliteli zaman geçirmelerini mümkün kılar. Çocukluk döneminde önemli alışkanlıkların kazandırılmasına sundukları katkılarla da öne çıkan aksesuar çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Çocuk Kitaplık Modelleri Hem Şık Hem İşlevsel

Çocuk odası kitaplık çeşitleri bebek ve çocuk odalarında en sık yer verilen aksesuarlar arasında yer alır. Bebeklik döneminden itibaren kullanılan aktivite materyallerinin düzenli bir şekilde saklanmasını mümkün kılan bu mobilya türleri farklı materyallerden ve tasarımlarda üretilir. Çocuk odasının hâkim dekorasyonu ve çocukların tercihleri göz önünde bulundurulduğunda hem şık hem de işlevsel tercihlerin yapılması mümkündür. 

Çocuk kitaplık modelleri tek başlarına ya da çocukların gereksinimleri doğrultusunda çocuk çalışma masaları ile birlikte tercih edilebilir. Böylece çocukların kendi başlarına zaman geçirebilecekleri öğretici ve güvenli alanlar yaratılabilir. 

Oyuncak Sepeti ile Odalar Daha Düzenli

Bebek odası aksesuarları içerisinde olmazsa olmazlardan biri de oyuncak saklama kutusu çeşitleridir. Bebek ve çocuk odalarının düzenli tutulmasına yardımcı olan aksesuarlardan olan oyuncak sepeti modelleri çocuk gelişiminde kritik rol oynayan oyuncakların organize edilmesini sağlayan işlevsel tamamlayıcılardandır.

Çocuk odası dekorasyon ürünleri arasında yer alan oyuncaklık sayesinde çocuklar oyuncaklarını toplamaya alışabilir, yetişkinlik döneminde düzenli olmalarını sağlayacak temel alışkanlıklar edinebilir. Öğrenme sürecinin kritik öneme sahip olduğu erken evrede oyuncak sepeti ile çocukların eğitimlerinde önemli bir aşama kaydedilmesi mümkündür.

Bebek Odası Ayna Modelleri ile Daha Ferah Odalar

Çocuk odası süsleri arasında yer alan ve dekorasyonda dikkat çekici bir etki yaratan çocuk odası ayna modelleri oldukça revaçta. Gün ışığı alan bebek odalarında ortamın daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlayan ayna modelleri bebek odası duvar dekorasyonu yapılırken öncelikli tercihler arasında yer alıyor.

Farklı renklerde çerçevelere sahip olan, çerçeve tasarımları farklılaşan çocuk odası ayna modelleri ile siz de bebeklerinizin ve çocuklarınızın yaşam alanlarında daha ferah ve şık bir ambiyans elde edebilirsiniz. En küçük odaları olduğundan daha geniş göstermek için adım atabilir, ferah bir atmosfere erişmenin estetik yolunu keşfedebilirsiniz.

Bebek Odası Duvar Süsleri, Ortam Ambiyansını Zenginleştirir

Bebek odası duvar süsleri yalnızca çocuk odası dekorasyonunu tamamlayıp zenginleştiren unsurlar olarak değerlendirilemez. Çocukların çevresel zenginliğe maruz kalarak bilişsel olarak uyarılmalarını sağlayan bebek odası ayna, Montessori panjur pencere, duvar rafı, biblo ve duvar askılığı gibi objeler çocuk odalarına zevkli bir dokunuş yapma imkânı da sunar. 

Çocuk odası duvar süsleri odalara renk katmanın en eğlenceli yöntemleri arasında yer alır. Ahşap, metal ve MDF gibi farklı materyallerden üretilebilen çocuk duvar süsleri arasından tercihte bulunurken renk ve tasarım gibi değişkenlerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Böylece kız ve erkek çocukların zevkine göre dizayn edilmiş keyifli ambiyanslar yaratılabilir.

Bebek odalarının vazgeçilmez tamamlayıcıları Vivense’de sizi bekliyor. Çocukların ilgisini çeken görsel uyaranlar arasında yer alan bebek dönence modellerinden tuvalet eğitimlerini kolaylaştıran klozet basamağı çeşitlerine, kitapları saklama alışkanlığı kazanacakları çocuk kitaplık modellerinden kendi düzenlerini oturtmalarını sağlayan oyuncak sepeti çeşitlerine dek aradığınız her şey Vivense’de uygun fiyatlarla…

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.