FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Ebatlar
  • Yatak Ölçüsü
  • Malzeme
  • Ürün Tipleri
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
Vivense Luna Bedding Vivense
Luna Bedding Baza Serisi
  • TL
75 Ürün

Vivense Baza & Yatak Başlıkları


Kaliteli ve sağlıklı uyku için doğru yatak seçimi önemlidir ancak iyi bir yatak alırken baza ve yatak baza başlık seçiminin önemi de göz ardı edilmemelidir. Baza ve baza başlık modelleri, yatağın ömrünü uzatan ve yatak odalarını estetik açıdan güzelleştiren parçalardır. Doğru yatak baza eşleşmesinin daha iyi bir uyku deneyimi sunduğu da bilinen bir gerçektir. 


Bazalar ve yatak başlıkları tıpkı gardırop modelleri, dolaplar, komodinler gibi ayrı ayrı da satın alınabilen yatak odası mobilyaları arasında yer alır. Çok çeşitli malzemelerden yapılan bazalar farklı ölçülerde ve renklerde tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Tercihe göre tek kişilik baza, çift kişilik baza ve baza ile uyumlu farklı stillerde yatak başlıkları odaya hoş bir hava ve kişilik kazandırır. 


Baza kullanım kolaylığı sağlayan uzun ömürlü bir ürün olduğu için tercih edilirken; yatak başlığı ise baza veya karyolayı tamamlayıcı bir parça olarak düşünülür. Yatak başlıkları aynı zamanda yatakta oturup kitap okurken veya cep telefonu, laptop veya tablet kullanırken sırtın rahatça dayanabileceği bir platform görevi görür. Baza başlıkları duvarı koruyucu özelliğe de sahiptir. Bu nedenle birçok kişi baza ile baza başlığı da almayı tercih etmektedir. 


Yatak baza başlık almadan önce dayanıklılık, kalite, estetik ve fiyat/performans kriterleri kapsamlı olarak değerlendirilmelidir. Vivense Mobilya her türlü yatak modeli ile mükemmel uyum sağlayan ve tüm kriterleri karşılayan farklı baza başlık modelleri ile seçimi sizin için kolaylaştırır.


Siz de yatak odaları, çocuk ve genç odaları için depolama alanı sunan baza modellerini ve baza başlıklarını Vivense’nin geniş ürün seçenekleri arasından seçebilir; ölçü, malzeme ve ürün tipi filtreleme opsiyonlarından yararlanarak uzun yıllar kullanabileceğiniz modelleri keşfedebilirsiniz.


Kolay Aç-Kapa Mekanizması


Bazalar, yatak odasında hayatı kolaylaştıran mobilyalardır. Şık görünümlerinin yanı sıra saklama alanı sunan modellerin de bulunması, temizliğinin ve bakımının son derece pratik bir şekilde yapılabilmesi önemli avantajlardır. Bazaları tercih edilir kılan bir diğer önemli özellik de kolay aç-kapa mekanizması sayesinde zahmetsizce indirilip kaldırılabilmeleridir. 


Boy, kilo veya kol gücü gibi değişkenlerden bağımsız olarak kolay aç – kapa mekanizmasına sahip olan sandıklı bazalar herkesin kolaylıkla kaldırıp indirebileceği özel bir mekanizma ile çalışır. Çok hafif bir kaldırma hareketi yatağın kendiliğinden yukarı kalkması için; yine çok hafif bir itme hareketi de aşağı inmesi için yeterli olmaktadır.


Baza açıldıktan sonra yatak bölümünün belli bir süre yukarıda kalması istendiğinde son derece basit bir prensiple çalışan güvenlik stoperi kullanılır. Yatağın kendiliğinden aşağı inmesini engelleyen güvenlik stoperi sayesinde sorunsuz bir şekilde sandık bölümünden eşya alma veya yerleştirme işlemi ya da temizlik yapılabilmektedir. 


Bazaların tüketiciler tarafından yaygın olarak tercih edilmesini sağlayan bir diğer özellik de sağlamlıktır. Metal baza, mdf baza veya ahşap baza gibi farklı malzemelerden üretilen alternatiflerin bulunması uzun ömürlü tercihler yapılmasını mümkün hale getirir.  


Tüm bu özellikleri sayesinde günümüzde hemen her eve giren bazalar yatak odalarının da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Baza kullanımının dayanıklılığı, fonksiyonelliği ve şıklığı gibi avantajlarından yararlanmak isteyenlerin seçim sırasında kaliteyi önceliklendirmesi önem taşır.  


Kalite-fiyat performansı ile her zaman tüketicilerin yüzünü güldüren Vivense Mobilya’da zengin baza modelleri ve şık görünümlü baza başlıklarının yanı sıra bir yatak odasında ihtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm ürünleri bir arada bulabilirsiniz. Sağlıklı ve keyifli bir uyku için aradığınız yataklar, yorgandan aleze birbirinden konforlu uyku grupları Vivense’de sizi bekliyor.  


Kullanışlı ve Şık Baza Modelleri 


Bir baza satın alırken ürünün kullanışlı, konforlu, şık, kaliteli ve uygun fiyatlı olması istenir. Tüm bu beklentilere ek olarak baza modelinin dekorasyon zevkine, odanın şekline ve büyüklüğüne uyumlu olup olmadığının da dikkat edilmesi gerekir. Baza modelleri son derece geniş bir çeşitlilikte sunulduğundan tercihler sırasında detaylı düşünülmesi önemlidir. 


Yüksek ayaklı baza modelleri bir yandan yatak altının temizliğinin kolay yapılabilmesini sağlarken diğer yandan da yatağının daha yüksekte olmasını tercih edenler için iyi bir alternatif oluşturur. Bazanın ayak yüksekliği ise 5 cm’den başlayarak 30 cm’e kadar farklı ölçülerde sunulabilir. 


Öte yandan yere yakın baza modelleri ise yatak odasında daha modern ve ferah bir görünüm oluşturmak isteyenlere hitap eder. Alçak yatak bazası uyku sırasında düşme riskine karşı da daha güvenli bir seçenek oluşturuyor. Baza yere yakın tasarlandığı için odanın alanını da olduğundan geniş gösteriyor. 

 

Yere yakın bazalar özellikle genç yaş grubu tarafından tercih edilir. Bunun bir nedeni gençlerin, yeni evli çiftlerin ve bekarların daha minimal bir yatak odası alanı yaratma isteğidir. Depolama ihtiyacının az olması yere yakın baza modellerinin tercih edilmesini daha avantajlı hale getirebilir.


Geniş ailelerin ise öncelikli tercihi geniş depolama alanı seçeneği sunan yüksek ayaklı baza modelleri oluyor. Sandıklı bazalar fazla eşyalar için ekstra yer sunuyor ve yatak odasının daha düzenli hale getirilmesini kolaylaştırıyor.  


Son zamanlarda ilgi çeken modeller arasında yer almaya başlayan bir diğer ürün de hareketli ve ayarlanabilir baza ve yatak setleridir. Özellikle yatak odasında zaman geçirmekten hoşlanan; uyumanın dışında televizyon izleyen, kitap okuyan, tablet ve bilgisayar üzerinde işlerini yapan, rahat bir oturma pozisyonunda müzik dinlemek gibi farklı etkinlikler yapmayı sevenler hareketli baza ve yataklara yöneliyor. 


Adından da anlaşılabildiği gibi bu modellerde elektrikli bir sisteme sahip özel mekanizma sayesinde başucu ve ayakucu hareketleri sağlanabiliyor; yatak oturur pozisyona getirilebiliyor. Ergonomik açıdan kullanıcıya büyük konfor ve rahatlık sunan hareketli baza ve yatak setleri kumanda yardımı ile kolayca hareket ettirilip arzu edilen pozisyona uygun şekilde ayarlanıyor. Baza başlıkları da hareketli ürünlere uygun olarak geliştiriliyor.


Bazada model seçimi kişinin ihtiyaçlarına göre değişir. Siz de Vivense’yi ziyaret ederek dilerseniz tek dilerseniz de baza seti şeklinde ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılamak üzere tasarlanan tüm ürünlere ulaşabilirsiniz. 


Her Ölçüde Yatağa Uygun


Yataklar tüketicilerin ihtiyacına ve zevkine uygun olarak farklı ölçülerde üretilir. Tek kişilik, çift kişilik, 1.5 kişilik yataklar ve bu üç ana grubun altında değişken ölçülerde yatak çeşitleri bulunmaktadır. Yatak ölçüsü tamamen tüketicinin ihtiyacına ve beğenisine dayalı bir konudur. Tek kişilik yataklar isteğe göre daha geniş seçilebileceği gibi, çift kişilik yataklar da örneğin küçük bir yatak odasına uygun olabilmesi için standarttan daha dar ölçüde tercih edilebilir. 


Yatak ölçüsü baza ve yatak başlığı seçimini de şekillendirir. Baza veya karyola satın alırken yatak ölçüsüne uygun olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Yatak ölçüsünden daha dar veya geniş; daha uzun veya kısa bir baza mobilyaların işlevlerinden tam anlamıyla yararlanılmasını engeller. Aynı şekilde yatak başlığı seçiminde de bu kez bazanın ölçüsü dikkate alınarak sipariş verilmelidir. 


Yatak, baza ve baza başlığı gibi ürünler genellikle birlikte satın alınır. Fakat zaman içerisinde değişen beklentiler ya da farklılaşan ihtiyaçlar ürünlerden birinin yenilenmesini ya da tüm ürünlerin ayrı ayrı alınmasını gerektirebilir. Bu durumda yatak, baza ve baza başlığı ölçülerinin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmesi son derece önemlidir. 


Müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunan Vivense’de her ölçüdeki yatağa uygun baza, yatak başlığı ve karyola modelleri bulunmaktadır. Yatağınızın ölçüsüyle tam uyumlu birbirinden şık ve tarz yatak odası tekstil ürünlerine de yine Vivense kalitesi ile sahip olabilirsiniz.  


Yatak Başlığı ile Konfor ve Estetik Bir Arada


Konu yatak ve baza olduğunda; yatak başlıklarını daha detaylı incelemek gerekir. Çünkü yatak başlıkları hem estetik hem fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıkan aksesuarlardır. Yatak baza başlık modelleri yatak odasının stilini güçlendirir ve bazayı estetik açıdan tamamlar Bu nedenle yatak başlıkları farklı dekoratif tercihlere hitap edecek şekilde üretilir; renk, desen, malzeme ve tasarım açısından çeşitlidir. 


Doğru yatak başlığı seçiminde ürünün baza ile uyumu, yatak odasının genel tasarımını bütünleyici özellikte olup olmadığı, boyutları, odanın büyüklüğü ve kişisel dekoratif zevkler etkilidir. 


Yatak başlığı alırken bazanın veya karyolanın ölçüsüne uygun olmasına dikkat edilmelidir. Standart ölçülerden farklı bir baza kullanılıyorsa, yatak başlığının da söz konusu bazanın ölçüsünde sipariş edilmesi gerekir. Karyolaya göre, tek kişilik baza başlık, çift kişilik başlık veya özel ölçülerde yatak başlıkları satılmaktadır.


Bazanın rengi, kumaş türü, deseni ile uyumlu bir yatak başlığı seçilmesi elde edilen dekoratif etkiyi güçlendirir. Bazanın tasarım detayları göz önünde bulundurulmadığında yatak odasında uyumsuz bir görüntünün ortaya çıkması mümkündür.  


Yatak, baza ve yatak baza başlık üçlüsü odanın merkezinde konumlanır ve kapıdan girildiğinde dikkati çeken mobilya grubudur. Yatak odasının genel atmosferi üzerinde belirleyici etkisi olan bu üçlüden yatak başlığı dekoratif etkisi en yüksek parçadır. Yatma grubunun dekoratif unsuru olduğu için yatak odasının tasarımını bir anda değiştirebilir. Yatak odasının diğer mobilyalarının stili, renk tonları dikkate alınarak; hepsi ile uyum sağlayacak nitelikte bir yatak başlığı seçilmelidir.


Sadece baza boyutu değil yatak odasının büyüklüğü de yatak baza başlık seçiminde dikkate alınması gereken bir noktadır. Çok geniş ve yüksek bir yatak başlığı büyük boyutlardaki bir yatak odası için uygun olabilecekken, aynı ürün küçük bir odayı daraltıcı etki yaratabilir. 


Yatak başlığının temel amacı; odaya ve yatak grubuna hoş bir hava katmak ve bazanın dayandığı duvarı korumaktır. Model seçiminde kişisel zevklerin rolü de bu nedenle büyüktür. Klasik, modern, minimal, İskandinav, bohem veya rustik; kullanıcı hangi dekoratif zevke daha yakınsa ona uygun baza başlık modelleri Vivense’de bulunmaktadır. 


İstediğiniz Renk ve Malzemeden

Bazanın fonksiyonu, yatak modeli ve yatak başlığı seçimi yapılırken bazanın üretildiği malzemenin ve sahip olduğu rengin değerlendirilmesi önerilir. Bu noktada yatak odasının hâkim dekorasyonuna uygun seçimler yapılması ahenkli bir görünüm elde edilmesini sağlar. Eklektik dekorasyona imza atmak isteyenler baza seçiminde iddialı tercihlerde bulunabilirler. 

Herhangi bir ürünü satın alırken, en temel beklentilerin başında uzun süre kullanılabilmesi gelir. Bu bakımdan bazaların da sağlam ve yıllar boyu kullanılabilecek nitelikte olması önemlidir. Bir bazayı dayanıklı yapan temel unsur üretiminde kullanılan malzemelerdir. Bu nedenle de baza takımı arayışında dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri de malzeme olmalıdır. 


Bazaların yapımında birden çok malzeme kullanılır ve her malzemenin de sunduğu farklı avantajlar söz konusudur. Malzemenin kalitesi bu noktada ön plana çıkar. Özellikle eşya depolamada kullanılan sandıklı bazaların zemin bölümü sağlam olmalıdır. Aksi takdirde üzerine binen ağırlıkla belli bir zaman sonra çökme yapabilir. Saklanan eşyaların zemin ile teması saklama koşullarını olumsuz etkiler.


Sağlamlığı önceliklendirenler metal baza veya çelik baza çeşitlerini tercih edebilirler. Bazaların yapımında kullanılan temel malzemeler; MDF, çelik, metal, ahşap ve suntalamdır. Dış kaplamada ise genellikle çeşitli kumaşlar kullanılır. Bazanın çelik konstrüksiyon üzerine imal edilmiş olması önemli bir avantaj sunar. Bunun yanında MDF sağlam ve dayanıklı bir ahşap malzeme olduğu için uzun yıllar güvenle kullanılabilir. 


Suntalam da bazalarda kullanılan bir diğer malzemedir. Ancak bazalarda kaliteli suntalam kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir. Konu sağlamlık ve kalite olduğunda ise Vivense aradığınız kriterleri uygun fiyatlarla size sunar. 


Baza seçiminde etkili olan bir diğer konu ise renktir. Bazalar açıktan koyuya, beyazdan kırmızıya kadar çok çeşitli renk ve doku seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Baza renkleri geniş bir çeşitlilik sunduğundan kişisel beğeniler yine öne çıkar.


Renkli Bazalar ile Dekorasyon Canlanıyor


Bazanın rengi, genellikle seçim kriteri listesinin en alt sıralarında yer alır. Bazanın kalitesi, ölçüsü, malzemesi ve fiyatı en önemli unsurlardır ancak renk konusunu da yabana atmamak gerekir.

Baza rengini belirlerken öncelikle yatak odasının genel tonlarıyla belli bir uyum yakalanmasına dikkat edilmelidir. Örneğin; açık tonların hâkim olduğu bir yatak odasında eğer amaç ekstra kontrast yaratmak değilse, çok çarpıcı ve koyu renklerde bir baza tercih edilmemelidir.


Açık renk tonlarındaki bazalar tıpkı diğer mobilyalarda olduğu gibi odanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Bu bakımdan küçük bir yatak odası için baza seçilmek isteniyorsa beyaz, bej, uçuk pembe, krem gibi renk tonları iyi bir seçim olabilir. Tam tersine geniş ve ışık alan bir yatak odasında da antrasit, lacivert, ceviz, siyah gibi daha koyu baza renkleri hoş bir dekoratif dokunuş yaratabilir.


Bazalarda hem renk tonlarında belirleyici rol oynayan hem de doku açısından fark yaratan bir unsur da dış kaplamada kullanılan kumaşın cinsidir. En sık kullanılan baza kumaşlarının bazıları deri, suni deri, keten, soho kumaş olarak sıralanabilir. 


Renk tonları farklı kumaş türlerinde farklı görünebilir. Örneğin siyah renk deri kumaşta çok canlı ve iddialı bir görünüm sunarken, ketende aynı etkiyi yaratmayabilir. Kumaş seçimi sırasında silinebilir özelliğe sahip olanların tercih edilmesi konforu maksimize edecektir. 


Yatak Odalarında Konfor Sunan Baza Modelleri Vivense’de


Farklı ölçülere sahip, farklı materyallerden üretilen, depolama alanı bakımından çeşitlenen baza modelleri avantajlı fiyatlarla Vivense’de sizi bekliyor. Tek kişilik baza ve çift kişilik baza alternatifleri arasından siz de konfor ve estetik beklentilerinize yönelik tercihler yapabilirsiniz.


Tercih edeceğiniz baza modelleri ile dekorasyonu tamamlayabilir, depolama ihtiyacınızı karşılayabilir ve yaşam alanlarınızda size özel bir düzen oluşturabilirsiniz. Baza modellerine ek olarak tercih edebileceğiniz farklı mobilyalar da mevcuttur.


Ebeveyn yatak odaları ile genç odaları için tercih edilen mobilyalar farklı özellikleri ile öne çıkar. Geçmişten günümüze karyola modelleri yatak odalarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Çocuk ve genç odalarında öne çıkan yavrulu karyola modelleri, alanı kısıtlı olan odalarda estetik olduğu kadar konforlu bir deneyim sunar. 


Yatak odası mobilyaları takım olarak alınabileceği gibi ayrı parçalar birleştirilerek uyumlu ve güzel bir sonuç da elde edilebilir. Ayrıca mevcut yatak odasında küçük dekoratif dokunuşlarla büyük değişimlere imza atmak da mümkündür. Bazen bir yatak başlığı veya şık bir yatak örtüsü bile tek başına odanın havasını değiştirebilir. 


Yatak odası takımlarından gardırop veya komodinlere, baza ve yatak başlıklarından uyku setlerine, yatak tekstil ürünlerinden birbirinden güzel dekoratif parçalara kadar aradığınız her şey Vivense’de sizi bekliyor…


Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.