FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Kategoriler
  • Fiyat Aralığı
BATARYA + MUSLUK
19 Ürün

Daha hijyenik ve konforlu bir yaşam sürmek için en önemli gereksinimlerinizin başında suya erişmek ve eriştiğimiz suyu kontrol etmek gelir. Bu noktada banyolar, mutfaklar ve bahçeler gibi suyun kontrol edilmesi gereken her yerde faydalandığımız musluk ve batarya musluk modelleri fazlasıyla alıştığımız için çoğunlukla gözümüzden kaçan ancak büyük bir kullanım kolaylığı sunar.

Musluk genellikle el yıkama gibi daha basit amaçlarla kullanılan ve batarya çeşitlerine oranla daha az gelişmiş bir araç olarak kabul edilir. Batarya musluk modellerinin türleriyse tek kollu ya da çift kollu olarak ayrılabilir. Çift kollu bataryalarda sıcak ve soğuk suyun kontrolü ayrı kollarla sağlanırken tek kollu musluk batarya çeşitlerinde sıcak ve soğuk suya, ayrıca istenen su tazyikine tek kolun farklı yönlere döndürülmesiyle ulaşılabilir.

Günümüzde musluk modelleri geniş bir çeşitlilikte sunulur. Modeller, muslukların kullanım alanları doğrultusunda değişiklik gösterir. Örneğin banyo musluğu ile mutfak musluğu ya da lavabo musluğu ile taharet musluğu fonksiyon ve tasarım olarak birbirinden ayrılacaktır.

Aynı şekilde musluk başlığı da musluk batarya fonksiyonları üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Mutfak musluğu bataryalarına eklenebilen spiralli musluk başlıkları ya da mutfak el duşları muslukların fonksiyonlarını geliştirerek mutfakta geçirilen zamanın konforunu artırır ve yemek yapma deneyimini iyileştirir.

Modellerde değişiklik yaratan yegâne unsur fonksiyonlar değildir. Muslukların üretildikleri materyaller, çalışma mekanizmaları ve tasarımları da her beklentiye, beğeniye yanıt verecek çeşitliliktedir. 

Kişisel beğenilerin öne çıktığı dekorasyon trendlerinin gelişmesi ile birlikte günümüzde hem evler ve iş yerleri için seçilen mobilyalar hem de temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak için gerekli olan tesisat malzemeleri her zevke hitap eden çeşitlilikte sunuluyor. Musluklar da banyo ve mutfak gibi dekorasyon tercihlerinin önemli olduğu alanlarda dekorasyonu güçlendiren etkileriyle dikkat çekiyor.

Batarya Musluk Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Batarya musluk seçimi sırasında musluk başlığı, tasarım ve suyun kontrolüne ek olarak hangi fonksiyonlara ihtiyaç duyulduğu ve kalite gibi unsurlara odaklanılması daha sağlıklı tercihlerin yapılmasını sağlar. Farklı alanlarda farklı musluk batarya çeşitlerinin tercih edilmesi ile konforlu bir deneyim yaşanabilir. 

Banyo Musluğu: Banyolarda birden fazla musluğa ihtiyaç duyulabilir. Küvet musluğu, lavabo musluğu ve klozet taharet musluğu gibi farklı alternatifler bulunduğu için öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi gerekir. Banyo musluğu modelleri duvara ya da tezgâh üstüne monte edilebilir formlarda üretildiğinden su tesisatının ve tasarım beklentisinin değerlendirilmesi önemlidir. Banyo musluğu seçimi sırasında kalite ve tasarım da belirleyicidir. 

Lavabo Musluğu: Lavabo musluğu seçimi sırasında lavabonun kullanım amacının değerlendirilmesi gerekir. Sadece ellerin yıkanması ya da sulama amacıyla kullanılan bahçe lavaboları için en sade musluk modelleri yeterli olurken banyo lavabolarında yer verilen armatür musluk modelleri fonksiyon ve tasarım bakımından farklılık gösterecektir. 

Banyonun hâkim rengi ve dekorasyon tarzı, banyo lavabolarında kullanılacak muslukların tercih edilmesi sırasında belirleyici olabilir. Son yıllarda krom musluk çeşitleri hem modern hem de rustik banyo dekorasyonun vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. 

Mutfak Musluğu: Su, mutfaklarda birçok temel süreçte kullanılır. Bulaşıkların arındırılması, sebzelerle meyvelerin yıkanması, temizlik yapılması ve yemek pişirilmesi için su en önemli gereksinimlerin başında gelir. Bu yüzden mutfak bataryalarının fonksiyonları geniş bir çeşitlilikte sunulur.

Duvara ya da tezgâh üstüne montajı yapılabilen mutfak musluk batarya çeşitleri sıcak su musluğu ve soğuk su musluğu barındırabileceği gibi tek bir muslukla farklı sıcaklıkta suya erişmeyi mümkün kılan modellere de rastlanabilmektedir. Su arıtma cihazının kullanıldığı evlerde eviyelerin kenarlarında birbirinden şık arıtma musluğu modellerine yer verilebilir.

Sonuç olarak musluk batarya seçimi sırasında bu araçların kullanım alanları ve amaçları karar sürecinde öncelikli olarak değerlendirilmelidir. Kullanım alanına ve amacına uygun fonksiyonlara sahip ürünler belirlendikten sonra kalite, su tasarrufu, fiyat ve tasarım gibi niteliklere odaklanılması mümkündür.

Kaliteli Musluk ve Bataryalar Uygun Fiyatlarla Vivense’de

Evinizin tüm ihtiyaçları için güvenle ziyaret ettiğiniz Vivense’de birbirinden şık musluk, musluk başlığı, batarya musluk ve armatür musluk çeşitlerini bulabilirsiniz. Pisuvar musluğu, taharet musluğu gibi spesifik hijyen beklentilerine yanıt veren modelleri de mutfaklarda konforu artıran armatürleri de Vivense’de keşfedebilirsiniz.

Musluk fiyatları birçok farklı unsurdan etkilenebiliyor; materyal, tasarım, musluk başlığı ve teknoloji gibi değişkenler musluk batarya fiyatları üzerinde değişikliğe neden olabiliyor. Vivense, ayrıcalıklı hissettiren ekonomik fiyatları ile musluk ve batarya ihtiyaçlarınızı karşılarken de yanınızda olmayı sürdürüyor.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.