FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Ürün Tipleri
  • Renk
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • TL
286 Ürün
+2
Kaç Kişilik Seçenekleri
+2
Takım İçeriği Seçenekleri

Dış mekânların konforunu artırırken daha estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olan bahçe mobilyaları farklı tarzları yansıtan modellerde çok çeşitli renk ve materyal seçenekleri ile üretilebiliyor. Konfor beklentisine yanıt veren tasarımları ile hem bahçelerde hem de balkonlarda yer verilen bahçe masası ve bahçe takımı çeşitleri Vivense ayrıcalıkları ile sizlerle buluşturuluyor.

Açık havanın imkânlarından maksimum oranda yararlanmayı sağlayan balkon ve bahçe dekorasyonu düşünüldüğünden de önemli. Yorgun bir günün ardından huzur dolu dakikalar yaşamak, temiz havayı solumak ve misafirleri farklı bir ambiyansta ağırlamak isteyenler bahçe ve balkon dekorasyonuna incelikle yaklaşıyor. Birbirinden şık bahçe mobilyaları ve aydınlatma armatürleri ile dekore edilen bu mekânlar, evlerin ruhunu canlandırıyor.

Hasır bahçe mobilyası, alüminyum bahçe mobilyası ya da ahşap bahçe mobilyası… Değişen dekoratif beklentilere yanıt veren malzemeleri ve renkleri ile çok beğenilen bahçe mobilyaları geniş bir çeşitlilikte karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla seçim yaparken birçok unsurun değerlendirilmesi tavsiye ediliyor. Böylelikle dış mekânlar kişisel beğenilerin yansımasına dönüşebiliyor.

Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe mobilyaları oldukça geniş bir çeşitlilikle sunulduğundan karar verme aşamasında belli unsurların göz önünde bulundurulması önem taşıyor. Bahçe mobilyası seçiminde tüm faktörler eş zamanlı olarak değerlendirilmediğinde balkon ve/veya bahçe dekorasyonu beklentileri karşılayamıyor. 

Bahçe ve balkon mobilyaları seçimi sırasında alan ölçüleri kritik yol göstericilerdir. Mekânlar çok küçük olduğunda büyük, büyük olduğunda küçük mobilya seçimlerinin yapılması dekorasyon yanlışlarını beraberinde getirir. Tercih edilecek bahçe takımı içeriğine dâhil edilen bahçe koltukları ve bahçe masası gibi mobilyaların ölçülerinin tek tek değerlendirilmesi bu açıdan oldukça önemlidir.

Balkon ve bahçe mobilyaları seçimi sırasında dikkat gerektiren diğer değişken, mobilyaların rahatlık seviyesidir. Genel olarak keyifli zaman geçirmenin hedeflendiği bu alanlarda olabildiğince rahat seçimlerin yapılması gerekir. Konfor beklentileri yüksek olanlar için hamak modelleri de her zaman ilk öneriler arasında yer alır. 

Bahçe mobilyası seçerken ürünlerin imal edildikleri malzemeler değerlendirilmelidir. Bu yapılırken mobilyaların konumlandırılacağı balkon ve bahçe alanlarının kapalı olup olmadığı, mobilyalarının hangi iklimlerde kullanılacağı gibi değişkenler dikkate alınmalıdır. Örneğin havuz başında konfor yükseltmek için şezlong modelleri arasından seçim yapılacaksa sudan etkilenmeyen materyallerden üretilenlere öncelik verilmelidir. Aynı şekilde dört mevsim kullanılacak mobilyaların kumaş ağırlıklı olmamasına özen gösterilmelidir.

Bahçe mobilyası satın alırken renk de önemli bir değişken olarak gündemdeki yerini alır. Hedeflenen bahçe dekorasyonu doğrultusunda birçok farklı renk seçeneği arasından beğenilere uygun bir tercihte bulunulmalıdır. Son yıllarda antrasit bahçe mobilyası modelleri revaçta olsa da ahşap tonlar da vazgeçilmez olmayı sürdürmektedir. Ayrıca beyaz, mavi, turkuaz, kırmızı ve siyah gibi renklerin de değerlendirilmesi mümkündür.

Balkonlarda ve bahçelerde konforlu bir deneyim yaşanması için ihtiyaç duyulan balkon mobilyaları satın alınırken fiyat da ayırt edici bir kriter olarak karşımıza çıkar. Bahçe ve balkon takımı ucuz modeller avantajlı gibi görünse de esas olanın kaliteli seçimler yapmak olduğunun göz ardı edilmemesi tavsiye edilir.

Bahçe takımı modelleri farklı oturma yeri sayısına sahip olabilir. Satın alma aşamasında ihtiyaç duyulan oturma alanının doğru belirlenmesi ideal tercihler yapmayı kolaylaştırır. Tüm bunlara ek olarak mobilyaların tarzının beğenilere uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Böylece uzun yıllar severek kullanılacak ürünler bulunabilir. 

İhtiyaçlarınız ve beğenileriniz doğrultusunda aradığınız bahçe mobilyalarını bulabileceğiniz Vivense’de yıl boyu uygun fiyatlarla buluşabilirsiniz. Bahçe salıncağı ve bistro balkon seti dâhil olmak üzere yaşam alanlarınızın konforunu artıracak tüm ürünlere Vivense ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Bahçe Mobilyası Trendleri 2024

2024 bahçe mobilyası trendleri incelendiğinde çok yönlü, hafif ve kolay taşınabilir rattan ve hasır bahçe takımı modellerinin revaçta olduğunu söylemek mümkün. Doğallığın öne çıkarıldığı dış mekânlar her zamankinden daha çok tercih ediliyor. Benzer tarza sahip aydınlatma armatürleri, raflar ve dekoratif eşyalar ile bahçeler ve balkonlar göz alıcı bir ambiyans kazanabiliyor. 

Eskimeyen trendlerden biri de klasikler arasında yer alan ahşap mobilyalar. Doğal, dayanıklı ve kaliteli ahşap bahçe mobilyaları farklı ölçülerde üretildiğinden en küçük balkonlarda da en geniş bahçelerde de rahatlıkla konumlandırılabiliyor. 

Sürdürülebilirlik, dekorasyon tercihlerini de etkisi altına almış durumda. Bahçe mobilyası trendleri 2024 yılında sürdürülebilir ürünlere öncelik tanınmasının önemini gözler önüne seriyor. Çevre dostu ürünlere talebin yükselmesi, geri dönüştürülen malzemelerden üretilen bahçe mobilyalarına da talebi fazlalaştırıyor.

Bakım Kolaylığı Yüksek Bahçe Mobilyaları

Bahçe mobilyaları satın alındıktan sonra bu ürünlerin bakımının ve temizliğinin kolay olması konforlu bir deneyim ile buluşulmasına aracılık ediyor. Hava koşullarından etkilenmeyen, güneş ışınlarına ve yağışlara karşı dirençli, paslanmayan, düzenli bakıma ihtiyaç duymayan bahçe yemek masaları ve bahçe takımları uzun yıllar zahmetsizce kullanılabiliyor.

Bakımı kolay plastik, metal, alüminyum ve ahşap gibi materyallerden üretilen mobilyaların tasarımları da bakım süreçlerinin kolaylığında etkili. Çok girintili çıkıntılı yapıya sahip olmayan, kullanılmadığı zamanlarda katlanıp ev içerisine taşınabilen ve kiri göstermeyen, yıkanabilir kumaştan minderlerle sunulan ürünler a’dan z’ye konforlu bir deneyim yaşanmasına yardımcı olabiliyor. 

Küçük Bahçeler İçin Bahçe Mobilyası Önerileri

Küçük bahçeler ve balkonlar için bahçe mobilyası almak isteyenlerin karşısına birçok model çıkabiliyor. Mobilyaların boyutları kadar takımların içeriği de seçimleri etkileyebiliyor. Dar ve küçük alanlar için ölçüleri küçük ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde hareket alanı kısıtlanmadan konforlu bir deneyim yaşanabiliyor. 

Küçük balkon ve bahçelerin dekorasyonunda katlanabilen ürünler de rahatlıkla önceliklendirilebiliyor. Bahçe masa takımından bahçe sandalyesine dek geniş bir çeşitlilikte üretilen katlanabilir bahçe mobilyaları kullanılmadığı zaman dilimlerinde rahatlıkla kaldırılabiliyor. 

Alan en efektif şekilde değerlendirilmek istendiğinde balkon bankları da ideal seçimler arasında gösteriliyor. Banklarla birlikte farklı ebatlardaki minderler ya da sandalyeler açık alanlarda zaman geçirmenin konforunu yükseltiyor. 

Bistro balkon setlerine şans verilmesi de mümkün. Küçük bir masa ve iki adet sandalye şeklinde tasarlanan balkon bistro setleri sayesinde en küçük balkonlarda da bahçelerde de konforlu oturma alanları oluşturulabiliyor. Bu ürünlerin tasarımsal çeşitliliği beğenilere en uygun alternatiflerin satın alınmasını kolaylaştırıyor. 

Büyük Aileler İçin Bahçe Mobilyası Takımları

Büyük ailelerin birlikte keyifle zaman geçireceği bir bahçe dekorasyonu yapılmak istendiğinde bahçe takımı modellerine duyulan ihtiyaç yükseliyor. Farklı sayıda oturma alanı sunan sandalyeler ve/veya bahçe koltukları ve bahçe masası ile sunulan bahçe mobilyası takımları ailece konforlu saatler geçirmeyi garantiliyor. 

Bahçe masa takımları 2, 4, 6 ve 8 kişilik olarak imal edilebiliyor. Geniş ailelerin ihtiyaçlarına yanıt veren bahçe takımı modellerine ilave edilebilen şezlong ve bahçe sandalyesi gibi alternatif mobilyalarla hem daha çok kişiye yer yaratmak hem de rahatlık seviyesini artırmak mümkün oluyor. 

En Uygun Bahçe Mobilyası Fiyatları

En uygun bahçe mobilyası fiyatları Vivense’de sizleri bekliyor. Bahçelerinizde ve/veya balkonlarınızda zevkinizi yansıtmanıza yardımcı olacak salıncaklardan hamaklara, kamp sandalyelerinden bistro balkon setlerine, bahçe yemek masası takımlarından divan ve sedirlere aradığınız tüm bahçe mobilyaları Vivense fırsatları ile sizlerle buluşturuluyor.

Rattan, ahşap, metal ve alüminyum gibi hem dayanıklı hem de kaliteli materyallerden üretilen bahçe mobilyaları farklı beğenilere hitap eden geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Modern, klasik, rustik ve retro gibi popüler stillerde sunulan bahçe mobilyalarının renkleri de oldukça geniş bir skalada. Böylece dilerseniz beyaz rengin göz alıcılığını dilerseniz antrasitin elegantlığını mekânlara yansıtmanız kolaylaşıyor. 


Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.