FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Malzeme
  • Ürün Tipleri
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
BAHÇE + BALKON KOLTUĞU
  • TL
167 Ürün
+2
Takım İçeriği Seçenekleri
+2
Takım İçeriği Seçenekleri
+2
Takım İçeriği Seçenekleri

Balkonlarda ve bahçelerde konforlu bir ortam yaratırken yaşanan keyfi maksimize eden çeşitli bahçe mobilyaları bulunuyor. Rahatlık söz konusu olduğunda bahçe mobilyaları arasında bahçe koltukları öne çıkıyor. Açık alanlarda oturma alanı yaratan bahçe koltuğu modelleri şıklıkları ve fonksiyonellikleri ile bahçe dekorasyonu için vazgeçilmez tamamlayıcılar arasında yer alıyor. 

Bahçe koltuğu tekli olarak satıldığı gibi bahçe oturma grubu ve bahçe köşe takımı formunda da sunulabiliyor. Bahçe koltuğunun konumlandırılacağı alanın büyüklüğü ve/veya ihtiyaç duyulan oturma alanı gibi kriterler doğrultusunda bahçe koltuğu, bahçe köşe takımı ve bahçe oturma grubu çeşitleri arasından en doğru seçim yapılabiliyor. 

Bahçe koltukları hem değişen beklentilere hem de ihtiyaçlara yanıt verecek geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Huzurlu bir konforla buluşmak isteyenler söz konusu olduğunda salıncaklı bahçe koltuğu modelleri bir hayli popülerken dar alanları en efektif şekilde değerlendirmek isteyenler ikili bahçe koltuğu çeşitlerine yönelebiliyor. Kaliteden ödün vermek istemeyenler için ahşap bahçe koltuğu modelleri her daim ilk tercih olurken dayanıklı ve şık seçimler yapanlar rattan bahçe koltuğu seçeneklerine yönelebiliyor. 

Farklı yumuşaklık seviyesinde minderleri bulunan bahçe koltuklarından kol dayamayı mümkün kılan kolçaklı modellere, açılır kapanır modellerden köşe takımlarına dek aradığınız tüm bahçe koltukları Vivense’de sizleri bekliyor. Bahçe koltukları dışında bistro balkon seti ve bahçe salıncakları gibi fonksiyonel ürünleri de bulabileceğiniz Vivense’de yıl boyu uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Minderli Bahçe Koltukları Modelleri

Açık havanın keyfini çıkarırken konforundan ödün vermek istemeyenlerin öncelikli tercihleri arasında minderli bahçe koltukları bulunuyor. Minderlerin kumaşının ve boyutunun yanı sıra koltuk iskeletlerinin üretildikleri materyallerin de değişmesi seçim sırasında beğenilerin ve ihtiyaçların eş zamanlı değerlendirilmesini gerektiriyor. 

Minderli bahçe koltukları, minderlerin su geçirmez kumaştan üretilmesi hâlinde dört mevsim bahçelerde bırakılabiliyor. Uygun alanlara sahip balkonlarda da sıklıkla tercih edilen minderli bahçe koltukları modern, minimal ve klasik çizgilerde sunuluyor. Bahçelerde ve balkonlarda yaratılmak istenen ambiyansı destekleyen minderli bahçe koltukları tekli ya da takımın parçası olarak satışa sunulabiliyor. 

Minderli bahçe koltukları arasından tercihte bulunurken renk, ölçü, materyal, oturma yumuşaklığı ve spesifik ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirme yapılmalı. Yıkanabilir ve/veya kolay temizlenebilen kumaşlara sahip minderlerle tamamlanan dayanıklı bahçe koltukları uzun yıllar kullanılabiliyor.

Kolçaklı Bahçe Koltukları Rahatlığı

Oturma esnasında kollar ve dirsekler için konforlu dayanak alanları oluşturan kolçaklar, bahçe ve balkon keyfinin kesintisiz olarak yaşanmasına yardımcı oluyor. Kolçaklı bahçe koltuklarının tasarımları ile birlikte kolçakların yapısı ve yüksekliği değiştiğinden seçim sırasında maksimum rahat edilecek tasarımların belirlenmesi gerekiyor. 

Kolçaklı bahçe koltukları da diğer tüm bahçe koltukları gibi farklı materyallerden üretilmiş olabilir. Plastik, rattan, ahşap, alüminyum ve metal gibi materyallerden üretilebilen kolçaklarda model doğrultusunda yumuşak destek kısımları da bulunabiliyor. 

Tasarımında kolçaklara yer verilen bahçe koltukları tekli ya da takım hâlinde sunulabiliyor. Takım hâlinde sunulan ürünlerin tercih edilmesi şık bir dekorasyonu garantilerken seçimlerin ayrı ayrı yapılması özgün bir görünüm oluşturulmasına yardımcı oluyor. Kolçaklı bahçe koltuklarının tarzları ile uyumlu bahçe yemek masaları ayrı ayrı seçildiğinde mekânlara kişisel beğenilerin imzası atılabiliyor.

Koltuklarda kullanılan materyallerle aynı renkte olabilen kolçaklar, farklı renklerde de dizayn edilebiliyor. Antrasit ve kahverengi birlikteliğinin şık uyumunu yansıtan bahçe koltukları, bahçe ve balkon dekorasyonunu bir üst noktaya taşıyabiliyor. 

Açılır Koltuklar ile Ferah Bahçe Keyfi

Açılır bahçe koltukları iki farklı konseptte ele alınabilir. Açılır bahçe koltuğu olarak adlandırılan bazı ürünler iki kişilikten üç kişiliğe, tek kişilikten iki kişiliğe çevrilebilen mobilyalardır. Beklenmedik misafirlere yer açmak isteyenlerin favori seçimlerinden olan açılır koltuklar dar alanlar için de ideal seçimler arasında yer alır. 

Açılır koltukların diğer bir formu açılır kapanır olanlardır. Açılır kapanır bahçe koltukları kullanılmadıkları zamanlarda kaldırılmaları, alanda yer kaplamamaları ve pratik bir kullanım sunmaları sayesinde her dönem yoğun talep görüyor. Metal, alüminyum ve ahşap gibi materyallerden üretilen açılır koltuk çeşitleri bahçe dekorasyonunu hızla dönüştürmeyi de sağlıyor.

Bahçede geçirilen zamanda maksimum rahatlık sunan ve açık havadaki sohbetlerin keyfini artıran açılır koltuklar üretildikleri malzeme doğrultusunda dört mevsim açık alanda bırakılabiliyor. Yalnızca bahçelerde değil balkonlarda da yer verilen bu bahçe koltuğu modelleri fonksiyonellikle şıklığı bir arada sunuyor.

Köşe Koltuklar ile Şık ve Kullanışlı Bahçeler

Dekore edilecek alanı en verimli şekilde kullanmayı sağlayan, farklı sayıda oturma alanına sahip olacak şekilde tasarlanan bahçe köşe koltuklar her zamankinden popüler. Farklı sertlik derecelerindeki minderleri ile konforlu bir oturma ve dinlenme deneyimi sunan köşe koltuk çeşitleri tek başlarına ya da sehpa ile takım hâlinde sunulabiliyor. 

Alanı kısıtlı olan bahçe ve balkonların yanı sıra geniş bahçelerde havuz kenarında ya da alan bölümlemek için tercih edilebilen köşe koltuklar en küçük ailelerden en kalabalık olanlara dek ihtiyaçları karşılayabilecek çeşitlilikte karşımıza çıkıyor. 

Yaz aylarının enerjisini yansıtan soft ve marin renklerin yanı sıra kahverengi, antrasit, lacivert gibi daha iddialı renklerdeki kumaşlarla ve iskeletlerle sunulan bahçe köşe takımı modellerinde banklar da yer bulabiliyor. Kullanılmadığı zaman dilimlerinde masaların altında saklanabildiği için alanı kısıtlamayan bank tasarımları en küçük balkonlarda dahi tercih edilebiliyor. 

Hem oturmak hem de uzanmak için konforlu bir alan yaratan bahçe köşe koltuklar sohbet ortamlarının samimiyetini artıran bir etki de yaratıyor. Seçilen bahçe koltuklarını uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanabilmek adına köşe koltuk seçimi sırasında ürünün boyutlarının, iskelet malzemelerinin, kumaş türlerinin, renklerinin, tasarımlarının ve özelliklerinin dikkatle değerlendirilmesi önem taşıyor.

Daybed Koltuklar ile Güneşlenme Keyfi

Teras, balkon ve bahçe gibi açık alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan daybed koltukların öne çıkan özellikleri rahat bir şekilde oturmayı da uzanmayı da mümkün kılmalarıdır. Şezlong modelleri ile benzer özellikler taşıyan, rahatlığı maksimize eden daybed koltuk çeşitleri ile havuz kenarında ya da çardak altında keyifli zaman geçirmek kolaylaşır. 

Tek bir tasarımda hem oturma hem de uzanma fonksiyonlarını bir arada isteyenlerin favori tercihlerinden olan daybed koltuklar, açık alanların dışında iç mekânlarda da rahatlıkla kullanılabilir. 

Daybed koltuklar bahçelerinde ya da balkonlarında kahve köşesi ve/veya okuma köşesi oluşturmak isteyenlerin de beğenisini kazanıyor. Kolçaklı ya da kolçaksız tasarımlarda sunulan daybed koltukların renkleri, kumaşları ve oturma minderi sertlik dereceleri değişiklik gösterebiliyor. Yanlarında lambader gibi bir aydınlatma armatürü konumlandırıldığında daybed koltuklar ile her mekâna estetik bir dokunuşta bulunulabiliyor.

Daybed koltuklar sıklıkla tek kişinin uzanacağı boyutlarda sunulsa da iki kişinin aynı anda dinlenebileceği ölçülerde de tasarlanmış modellere rastlamak mümkün. Üstelik ürünlerde ahşap, rattan, plastik ve metal gibi farklı iskelet materyallerinin yanı sıra deri, keten, kadife ve geri dönüştürülmüş kumaş kullanılabiliyor. Dış mekânların dekorasyonunu şekillendirebilen daybed koltuklar günün her anında konfor sunuyor.  

Siz de bahçe ve balkon dekorasyonunuzu bir adım öteye taşımak için Vivense’yi hemen ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden şık hamak modelleri dâhil olmak üzere açık hava konforunuzu maksimize edecek bahçe koltukları, bahçe takımları ve dahasını Vivense’de yalnızca saniyeler içerisinde bulabilirsiniz.


Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.