Vivense Design Team

vivense designer team

Vivense’nin İlham Kaynaklarıyla Tanışmaya Hazır mısınız?

Kendi alanında birçok  başarılı işe imzasını atmış tasarımcılarımızın Vivense ile tanışma hikayesine sizi de ortak ediyoruz.

Her biri, tasarımında fonksiyonelliğe ve özgünlüğe önem verirken, aynı zamanda modern dünyanın dinamik etkilerini de tasarımlarına yansıttılar.

Emanuele Patton

Emanuele Patton – Box Concept

1979 yılında İtalya’nın Trento kentinde dünyaya gelen Emanuele Patton, Milano’da Politecnico’da aldığı tasarım eğitiminin ardından 2003 yılında Kopenhag Danimarka Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. On yılı aşkın profesyonel deneyimi kapsamında çeşitli Avrupa ülkelerinde tasarım ve reklamcılık alanında çalışan Patton, 2007 yılından beri hayatını ve çalışmalarını “rahat yaşam tarzı ve kültürel çeşitliliğine” hayran olduğunu söylediği Kopenhag’da sürdürüyor. 2013 yılında kurduğu Innova Dizayn Stüdyosu ile çok sayı da yerel ve uluslararası firmaya çalışmalar gerçekleştiren tasarımcı, mobilya ve aydınlatma alanları haricinde markalaşma ve innovasyon konularında da danışmanlık yapıyor.

katja ollendorf

Renklerin içinde bir zaman yolcusu:  Katja Ollendorff

Yaşamını ve çalışmalarını San Fransisco’da sürdüren ancak günümüze kadar çok farklı kültürleri tanıma ve esinlenme fırsatı bulan Amerikalı tasarımcı Katja Ollendorf ‘un babasının Dış İşlerinde görevli olmasından dolayı hayatının ilk yarısı dünyayı gezmekle geçti. Bu sayede birçok farklı kültürü, dili, sanatı ve yaşam biçimini tanıma fırsatı bulan Ollendorf’un bugünkü estetik anlayışının ve tasarımlarının temelinde hareketli yaşamının ve sık seyahat etmesinin etkileri bulunuyor.

Helsinki’de geçirdiği ilk gençlik yıllarından beri hayran olduğu tasarımcı Marimekko ise favori tasarımcıları arasında ilk sırayı alıyor.

Alman kökenleri ve İskandinav ülkelerine geçirdiği yılların desenlerine ilham kaynağı olduğunu sıkça belirten Ollendorf için bir diğer ilham kaynakları ise doğanın içinde yaptığı yürüyüşler, seyahatler ve farklı kültürleri tanıma arzusu…

Jonas Lyndby Jensen

Tasarım dünyasına yön veren İskandinav ekolünün genç ve başarılı temsilcisi Jonas Lyndby Jensen’in yolu, hiç beklemediği bir anda ve beklenmedik bir şekilde Türkiye ile kesişti. Ardından yepyeni ilhamlarla ve sürprizlerle dolu bir tasarım macerası başladı… Vivense’nin Türk dekorasyon dünyasına kazandırdığı Jensen, kuzeyli kimliği ve sıra dışı çizgisi ile mobilya dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

1976 yılında Hjoerring, Danimarka’da doğan Janse’ın en büyük tutkusu marangozluktu. 2009 yılında Danimarka Tasarım Okulu’ndan mobilya tasarımcısı olarak mezun olduğundan beri Avrupa’nın dört bir yanında mobilya sergileri düzenliyor, Danimarkalı ve diğer Avrupalı üreticilerle ortak çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR