Vivense Design Team

Kendi alanında birçok başarılı işe imzasını atmış tasarımcılarımız, Vivense için tasarladıkları koleksiyonlarla fark yarattılar! İşte hikayeleri ve her biri fonksiyonel, özgün, dinamik çizgileriyle dikkat çeken tasarımlar…

Emanuele Patton

İtalya’nın Trento kentinde doğan tasarımcı Emanuele Patton, Politecnico di Milano’da aldığı tasarım eğitiminin ardından, rotayı kuzeye çevirenlerden. Eğitimine Danimarka’da devam eden tasarımcı, 2003 yılında Kopenhag Danimarka Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oluyor. 10 yıl boyunca Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde tasarım ve reklamcılık üzerine çalışan Patton, hayatını “rahat yaşam tarzı ve kültürel çeşitliliğine” hayran olduğu Kopenhag’da sürdürüyor. 2013 yılında kurduğu Innova Dizayn Stüdyosu ile çok sayıda yerel ve uluslararası firma için çalışanın tasarımcının yolu 2015’te Vivense ile kesişiyor. Vivense’nin en sevilenlerinden Robin & Merlin Sofa Concept ve modüler dolap tasarımı Box Concept, Patton’un imzasını taşıyan koleksiyonlar arasında.

Box Concept

Tv sehpasından konsola, kitaplıktan çok amaçlı dolaba, evin her alanındaki depolama ihtiyaçlarına kusursuzca cevap verecek modüller bu koleksiyonda! Patton’un değişen yaşam tarzları ve akıllı ev kültürü için geliştirdiği tasarım anlayışı, gerekliliklere göre adapte edilebilir ürünler ortaya koyuyor. Box Concept de bunun en iyi örneklerinden birisi.

Robin Sofa Concept

Yaşam alanını verimli değerlendirme ve ihtiyaca göre yerleştirme imkanı sunan Robin Sofa Concept’in öne çıkan özelliği, modüler sistemi. 60 cm – 80 cm arasında değişen modülleri kullanarak, ister köşe koltuk ister koltuk takımı oluşturmak mümkün.

Merlin Sofa Concept

Şehirli evlerde sadeleşen senaryolarda sakinlik, konfor ve uyumun önemi yükseliyor. Merlin Sofa Concept tam olarak bu mizansenler için tasarlanmış bir koleksiyon. İlk bakışta ve dokunuşta kusursuz rahatlık vadeden sırt ve oturum minderleri, yumuşak hatları, sehpa modülü ve retro ayaklarıyla dört dörtlük tasarım!

Katja Ollendorf

Yaşamını ve çalışmalarını San Francisco’da sürdüren Katja Ollendorf, farklı kültürlere olan ilgisiyle tam bir dünya insanı! Babası dış işlerde görevli olan Amerikalı tasarımcı, çocukluğundan itibaren sık sık seyahate çıkıyor. Bu sayede birçok kültürü, dili ve yaşam biçimini tanıma fırsatı bulan Ollendorf’un bugünkü estetik anlayışının ve tasarımlarının temelinde hareketli yaşamının etkileri baskın. Helsinki’de geçirdiği ilk gençlik yıllarından beri hayran olduğu ve ilham bulduğu desen tasarımcısı Marimekko ise favorileri arasında ilk sırada. Alman kökenleri ve İskandinav ülkelerinde geçirdiği yılların desenlerine ilham verdiğini belirten Ollendorf, esin kaynağını bulmak için farklı rotalarla birlikte doğaya da açılıyor. 2016 Vivense Exclusive Kumaş Koleksiyonu ve Vivense Home Ev Tekstili serisini yaratan Ollendorf’un doğa hayranlığı, coşkulu duyguları ve biriktirdiği kültürel kodlar her desende ortaya çıkıyor.

Jonas Lyndby Jensen

1976 yılında Hjoerring Danimarka’da doğan Jonas Lyndby Jensen, tasarım dünyasına yön veren İskandinav ekolünün genç ve başarılı temsilcilerinden! Mobilya çizmenin yanında en büyük tutkusu ise marangozluk. 2009 yılında Danimarka Tasarım Okulu’ndan mobilya tasarımcısı olarak mezun olduğundan beri Avrupa’nın dört bir yanında mobilya sergileri düzenliyor, Danimarkalı ve diğer Avrupalı üreticilerle ortak çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Tasarım haritasına Türkiye’yi de ekleyen Jensen’in kuzeyli kimliği ve sıra dışı çizgisi Vivense’nin koleksiyonlarına da yeni bir soluk getirecek!

No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR